Fargonada qarindoshlikni belgilash uchun DNK-test (universal test)
«DTL» molekulyar genetik markazi barcha turdagi qarindoshlikni aniqlash uchun genetik DNK testlarini o’tkazadi. Bizning qarindoshlik DNK testlarimiz yaqin va uzoq taxmin qilingan qarindoshlar o’rtasida qarindoshlik munosabatlarini aniqlaydi. Biz har bir alohida holatga qarab ko’p sonli noyob autosomal markerlardan, Y xromosoma testi yoki mtDNK testlaridan foydalanamiz. Turli vaziyatlarda turli xil usullardan foydalanish talab etiladi. Masalan, aka-uka, buvi va nabiralari, amaki va jiyanlari va boshqalar o’rtasida qarindoshlikni aniqlash uchun DNK tahlillari o’tkaziladi. Bizda tahlil natijalari eng yuqori aniqlikda 99,99999% gacha bo’ladi. DNK qarindoshlik testlari bizning ixtisosimizdir!
Qaysi holatlarda qarindoshlikni aniqlash uchun DNK tahlili o'tkaziladi
Otalikni aniqlash uchun DNK tahlilini o’tkazish kerak bo’lgan ko’plab holatlar mavjud. Statistik ma’lumotlarga ko’ra, har bir oltinchi erkak boshqa birovning bolasini tarbiyalamoqda. Otalikni aniqlash uchun DNK testini o’tkazishning ba’zi sabablari:
• Erkak o’z farzandining haqiqiy (biologik) otasi ekanligiga amin emas.
• Ayol erkaklardan qaysi biri o’z farzandining haqiqiy otasi ekanligiga shubha qilganda.
• Bolaning otasi tomonidagi qarindoshlaridan biri bola bilan qarindoshligiga amin emasligida.
• Har qanday davlat organlariga (sud, FHDYO, vasiylik organlari, meros olish huquqiga kirish, sud taraflari o’rtasida mol-mulkni taqsimlash va aliment olish uchun) keyingi murojaat qilish uchun rasmiy xulosa, sud-genetik ekspertizasi, DNK sud ekspertizasini o’tkazish zarurligida.
Laboratoriya to’liq akkreditatsiya va sertifikatga ega. Xulosalar to’liq va batafsil. DNKning otalik bo’yicha genetik tekshiruvi sud nizolarida asosiy dalilga aylanadi, barcha sudlar va davlat idoralari tomonidan qabul qilinadi.
Qarindoshlikni aniqlash uchun DNK testini qanday qilish kerak
Qarindoshlikni aniqlash DNK testini o’tkazish uchun ishtirokchilarning DNK namunasini olish jarayoni butunlay og’riqsiz va taxminan 4-6 daqiqa davom etadi. Ko’pincha, ko’rib chiqilayotgan genetik testda ishlatiladigan DNK namunasi paxta tayoqchasi (bukkal epiteliyasini olish) yordamida olingan so’lak, odamlar orasida so’lak testi deyiladi (standart DNK testi).
Har qanday qarindoshlikni aniqlash uchun DNK testini qaerda o'tkazish kerak
Qarindoshlikni aniqlash uchun DNK testini o'tkazish:
Qarindoshlikni aniqlash DNK testini to'lovi va natijalarni qanday olish kerak
Fargonada qarindoshlikni aniqlash testi
Qarindoshlikni aniqlash uchun zarur bo’lgan turli xil holatlar mavjud. Tahlil anonim tarzda o’tkazilishi mumkin (tahlil ishtirokchilarining shaxsini tasdiqlamasdan), shuningdek sud maqsadlari uchun jarayonning barcha ishtirokchilarini to’liq identifikatsiyalash bilan amalga oshirilishi mumkin.
Laboratoriya Fargona da qarindoshlikni aniqlash bo’yicha ko‘p yillik sinovdan o‘tgan yuqori texnologiyali asbob-uskunalar, uslublar va protokollar mavjud, biroq bu ham bizning laboratoriyamizning DNK testlarini o‘tkazish bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasuda 1-o‘rinni egallashining asosiy omili emas. Asosiysi, bizda DNK tekshiruvi sohasida ko‘p yillik tajribaga ega xalqaro ekspertlar ishlaydi.
Bizning mutaxassislarimiz sizning vaziyatingizni tushunishga yordam beradi. Bepul maslahat va Fargona da DNK testini o’tkazish uchun , saytimizdagi shaklni to’ldiring yoki 24 soat davomida xizmat ko’rsatadigan telefon raqamiga +998 7811 304 45 qo’ng’iroq qiling.

• ДНК-тест установление любого родства (универсальный тест)
Молекулярно-генетический центр «ДТЛ» проводит генетические ДНК-тесты на родство всех видов. Наши тесты ДНК на родство устанавливают родственные отношения (родство) между близкими и дальними предполагаемыми родственниками. Мы используем большое количество уникальных аутосомных маркеров, либо тест по Y – хромосоме, либо тест по мтДНК в зависимости от каждого конкретного случая. Ведь в разных ситуация требуется использовать разные методики. Например, ДНК анализ на установление родства между братьями и сестрами, бабушкой и внуками, дядей и племянниками и т.д. мы выполняем с высочайшей точностью до 99,99999%. ДНК анализы на родство – это наша специализация!
Цена ДНК-теста
1 199 000 сум
В каких случаях проводят ДНК анализ установление родства
Существует много ситуаций при которых требуется сделать ДНК анализ на определение отцовства. Исходя из статистических данных, каждый шестой мужчина воспитывает чужого ребенка. Вот только некоторые причины сделать тест ДНК на установление отцовства:
• Необходимо официальное заключение, судебно-генетическая экспертиза, проведение судмед ДНК экспертизы для дальнейшего обращения в любые государственные органы (суд, ЗАГС, органы опеки, для вступления в права на наследство, раздел имущества между сторонами судебного разбирательства и получения алиментов).
Лаборатория имеет полную аккредитацию и сертификацию. Заключения являются полными и развернутыми. Генетическая экспертиза ДНК на отцовство становится основным доказательством в судебных спорах и принимаются всеми судами и государственными учреждениями Узбекистана.
Как сделать ДНК-тест установление родства
Процесс взятия пробы ДНК участников для проведения анализа ДНК на установление родства полностью безболезненна и занимает около 4-6 минут. Довольно часто образцом ДНК, который используют в рассматриваемом генетическом тесте является ротовой мазок при помощи ватной палочки (забор защечного буккального эпителия), в народе тест по слюне (стандартная проба ДНК)
Где сдать ДНК-тест установление любого родства
Сдать ДНК-тест на установление родства по ДНК возможно:
Как оплатить ДНК-тест установление родства и получить результаты
ДНК-тест установление родства в Фергане
Существуют разные ситуации, когда требуется установить родство по ДНК. Анализ может проводиться анонимно (без подтверждения личностей участников анализа), а также может быть исполнен для судебных целей с полной идентификацией всех участников процесса.
Лаборатория имеет высокотехнологичное оборудование для проведения ДНК анализа на установление родства в Фергане, но даже не это является главным фактором того, почему наша лаборатория является №1 в Узбекистане в проведении тестов ДНК. А главным является то, что у нас работают специалисты международного уровня, обладающие многолетним опытом в области ДНК-тестов на определение родства.